تبلیغات
مردان خدا - هراس صهیونیست‌ها از سلاح جدید مقاومت
 
 


<-BlogDescription->

هراس صهیونیست‌ها از سلاح جدید مقاومت
(بسم الله الرحمن الرحیم)
رسانه‌های صهیونیستی در آستانه مذاکرات ژنو 2 برای حل بحران سوریه، همانند فضاسازی‌ها درباره پرونده هسته‌ای ایران و انتشار اخباری درباره مذاکرات محرمانه ایران و آمریکا، سعی دارند معامله پشت پرده آمریکا با دولت سوریه و معارضان برای برکناری بشار اسد را القا کنند. 

از سوی دیگر همزمان با موضوع سوریه، رسانه‌های اسرائیلی همچنان برنامه هسته‌ای ایران را نیز با هدف حفظ "نگرانی و خطر" مرتبط با برنامه صلح آمیز کشورمان، در دستور کار خود دارند. در تازه‌ترین این جریان‌سازی‌ها، وزیر اطلاعات اسرائیل که با مناسبات پنهانی میان تل‌آویو و ریاض، عربستان را به مقابله با ایران تحریک می‌کند، برنامه هسته‌ای ایران را عامل جنگ هسته‌ای شیعه و سنی در منطقه دانسته و از غرب خواسته است که در توافق با ایران، برنامه هسته‌ای کشورمان را بطور کامل متوقف کند.

سرخط اخبار ایران در رسانه‌های اسرائیلی به همراه گزیده‌ای از مهمترین مطالب منتشر شده در آن، در ادامه برای اطلاع و استفاده مخاطبان و کارشناسان محترم آمده است:

جروزالم پست: استقرار سامانه‌های گنبد آهنین همزمان با بالا گرفتن تنش‌ها

"ارتش اسرائیل در ادامه روند استقرار سکوهای سامانه موشکی ˈگنبد آهنینˈ در شهرهای اطراف نوار غزه، صبح پنجشنبه سه سکوی جدید از این سامانه را در این منطقه مستقر کرد."

"همزمان با افزایش تنش‌ها و حمله هوایی ارتش اسرائیل به نوار غزه، وزارت دفاع اسرائیل سه سامانه دفاع موشکی گنبد آهنین از بیم حملات موشکی احتمالی در اطراف شهرهای «عسقلان» و «سدروت» در 10 کیلومتری نوار غزه مستقر کرد."

"سخنگوی وزارت خارجه ایران حملات اسرائیل به غزه را حملاتی وحشیانه و ناشی از ترس اسرائیل از شکل‌گیری انتفاضه سوم اسرائیل بویژه مقاومت اسلامی در کرانه باختری خواند."

ارتش رژیم اسرائیل پس از ناآرامی‌های اخیر در نوار غزه و هلاکت یک نظامی این رژیم، در حمله هوایی به غزه یک کودک سه ساله فلسطینی و یک جوان را شهادت رساند. 10 نفر دیگر در حملات هوایی اسرائیل به نوار غزه نیز مجروح شدند.

جروزالم پست: عدم توقف برنامه هسته‌ای ایران به جنگ هسته‌ای میان شیعه و سنی منتهی خواهد شد

وزیر اطلاعات اسرائیل که رژیم اشغالگرش تنها دارنده سلاح هسته‌ای در منطقه است مدعی شده است برنامه هسته‌ای ایران مسابقه یا جنگ هسته‌ای میان شیعه و سنی به راه خواهد انداخت.

"«یووال اشتاینیتز» وزیر اطلاعات می‌گوید اگر ایران یک کشور در آستانه تولید سلاح هسته‌ای باقی بماند، مسابقه تسلیحات هسته‌ای میان شیعه و سنی در منطقه به راه خواهد افتاد. هر توافقی میان ایران و قدرت‌های جهانی باید به نابودی برنامه هسته‌ای ایران بیانجامد."

"اشتاینیتز گفت: خاورمیانه اکنون دیوانه شده است و هیچ کس انتظار اتفاقات چند سال گذشته در این منطقه را نداشت."

یووال اشتاینیتز وزیر اطلاعات اسرائیل: برنامه هسته‌ای ایران به جنگ هسته‌ای میان شیعه و سنی منتهی خواهد شد

"«یوسی کوپرواسر» مدیر کل وزارت امور استراتژیک اسرائیل نیز می گوید مردم خاورمیانه ماهیت سیاست خارجی آمریکا و اینکه این کشور به سمت متحدان سنتی خود در منطقه تمایل پیدا کرده و به ایران و اخوان المسلمین نزدیک شده است را درک نمی کنند."

"کوپرواسر ادامه می‌دهد: اینکه آمریکا از اخوان‌المسلمین در مصر که یک سازمان اسلامی جهانی مخالف با غرب است حمایت می‌کند، مردم منطقه را متعجب کرده است. آمریکایی‌ها چه‌ چیزی می‌خواهند؟ آیا خودشان هم این را می‌دانند؟ پاسخ این است که نه خودشان می‌دانند و نه ما می‌دانیم.اکنون مردم جهان حساب بیشتری روی ولادیمیر پوتین به عنوان کسی که به حرف‌هایش عمل می‌کند باز می‌کنند. شما می‌توانید روی پوتین و حمایت او از متحدانش حساب کنید."

"درباره مذاکرات صلح با فلسطینیان، اگر ما خواهان تضمین امنیت اسرائیل هستیم، تنها راه آن این است که پس از توافق، تمام اقدامات لازم برای تأمین امنیت را خودمان انجام دهیم."

این مقام اسرائیلی با وجود حملات مکرر به مواضع دولت سوریه و دخالت‌های مستقیم و غیرمستقیم در جنگ داخلی این کشور، درباره منافع این رژیم در سوریه می‌گوید:

"اسرائیل قصد دخالت در سوریه را ندارد اما نمی‌تواند درباره آنچه که در سوریه رخ می‌دهد – فاجعه انسانی – ساکت بماند. منافع ما در سوریه این است که کمک‌های انسان‌دوستانه فراهم و از حمله به بلندی‌های جولان جلوگیری کنیم."

این هشدار مقامات اسرائیلی در حالی است که طی ماه‌های گذشته اخبار بسیاری از دیدار مقام‌های اطلاعاتی این رژیم و عربستان سعودی منتشر شده است. رژیم اسرائیل در تلاش است تا با ایجاد ائتلاف جدید در منطقه، در برابر چرخش سیاسی آمریکا موضع و متحدان تازه‌ای برای خود دست و پا کند.

تحریک عربستان سعودی به عنوان نماینده جهان اسلام و جبهه سنی برای مقابله با ایران شیعه است. تهدید عربستان به دستیابی به سلاح هسته‌ای – از طریق پاکستان – برای مقابله با ایران، یکی از نمودهای تلاش اسرائیل در راستای اقدامات مستقل از آمریکا بوده است. مقامات اسرائیلی بارها طی‌ ماه‌های اخیر نسبت به اوباما و آمریکا بی‌اعتمادی خود را علنی کرده‌اند و سعی دارند روسیه را در معادلات منطقه جایگزین آمریکا کنند.

دبکا: عمان میزبان مذاکرات محرمانه درباره سوریه

پایگاه خبری دبکا در خبری با هدف تضعیف موضع دولت سوریه در مذاکرات آتی مدعی شده است که نمایندگان دولت سوریه و معارضان در مسقط پایتخت عمان برای توافق درباره دوره انتقالی در سوریه مذاکره خواهند کرد.

دبکا می‌نویسد: "هیئت معارضان سوری و نمایندگان دولت برای مذاکراتی محرمانه و تحت نظارت آمریکا، وارد مسقط شده‌اند تا پیش از برگزاری کنفرانس صلح در سوئیس، درباره دوره انتقال قدرت به توافق برسند. سلطان قابوس پیش از این در توافق هسته‌ای میان ایران و آمریکا نیز در نقش یک میانجی ظاهر شده بود."

این پایگاه خبری درحالی در آستانه کنفرانس ژنو بحث انتقال قدرت و کنار رفتن بشار اسد را مطرح کرده است که کشورهای غربی از جمله آمریکا و همچنین همسایگان سوریه مانند ترکیه، با آگاهی از خطر گروه‌های تروریستی فعال در سوریه، عدم تمایل خود نسبت به برکناری بشار اسد را ابراز داشته‌اند.

دبکا: سلاح جدید فلسطینی‌ها برای ترور، تک تیرانداز کالیبر 50 ایرانی

"نیروهای فلسطینی در جنگ علیه اسرائیل سلاح جدیدی را بکار گرفته‌اند. این تک‌تیرانداز کالیبر 50 اتریشی بردی در حدود 1500 متر دارد. منابع ضد ترور دبکا گزارش داده‌اند که مبارزان فلسطینی قصد دارند استفاده از این سلاح را گسترش دهند. مدل ایرانی این اسلحه را حزب‌الله به گروه‌های فلسطینی تحویل می‌دهد."

"حزب‌الله کارایی این سلاح را پیش از این در جنگ داخلی سوریه و هدف قرار دادن معارضان امتحان کرده است. ژنرال قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پس از مشاهده کارآیی و دقت این اسلحه، دستور انتقال آن به نوار غزه را – احتمالا از راه دریا – صادر کرده است. موج جدید حرکت ضد اسرائیلی مبارزان فلسطینی فرماندهان ارتش اسرائیل را نگران کرده است."

دبکا: ایران در صورت تحریم جدید، غنی‌سازی بیشتری انجام می‌دهد

"نمایندگان مجلس ایران با تصویب قانونی، دولت را موظف کردند در صورت تشدید تحریم‌ها، نیروگاه آب‌ سنگین اراک را فعال کند و با تکمیل زیرساخت‌های تأسیسات نطنز و فوردو، غنی‌سازی را تا سطح 60 درصد برای استفاده در موتور زیردریایی، افزایش دهد."

واکنش نمایندگان مجلس به تهدیدهای مکرر لابی صهیونیستی در آمریکا برای تشدید تحریم‌ها بر ضد ایران و اقدام تازه وزارت خزانه‌داری این کشور در اضافه کردن برخی شرکت‌ها و افراد به لیست تحریم‌ها، ترس و نگرانی اسرائیلی‌ها و لابی این رژیم را به همراه داشته است.

  • مشرق


::
:: برچسب‌ها: هراس صهیونیست‌ها از سلاح جدید مقاومت , کالیبر50 ,
نویسنده : رضا سهرابی
تاریخ : شنبه 7 دی 1392